Technologie

Aktivní vs pasivní technologie.

Na rozdíl od výrobků, které zajišťují odstraňování virů, bakterií a zápachu s pomocí pasivních technologií, používá activTek 5 přírodních aktivních technologií pro řešení problémů s čistotou vzduchu. Pasivní technologie zahrnují filtry a elektronické čističe vzduchu, které vyžadují dopravu vzduchu do jednotky. Na rozdíl od nich pracují technologie čištění vzduchu activTek společně a provádějí čištění vzduchu stejnými postupy, k jakým dochází při venkovním přirozeném čištění vzduchu. Jedná se o jediný výrobek vybavený ověřovacími zkouškami provedenými na celé řadě univerzit, které prokazují schopnost zařízení snižovat přítomnost plísní, hub, bakterií a virů včetně MRSA a zárodků ptačí chřipky až o 99,99%.

S pomocí použití vhodné vlnové délky světla v buňce ActivePure vyvinula firma activtek Environmental vysoce účinný systém navržený pro využití baktericidního UV světla. Tím, že systém využívá světlo z oblasti mezi viditelným UV světlem a neviditelnými rentgenovými paprsky, umožňuje záření UVX využití stejných oxidačních a ionizačních vlastností světla, jako je tomu v případě využívání přírodního slunečního záření. ActivePure je vytvořen tak, aby využíval výhody ionizačních vlastností a kombinoval je s fotokatalytickými reakcemi konkrétních vzácných kovů. Toto inovativní využití světla umožňuje ActivePure dosáhnout mimořádně vysoké účinnosti. 

Technologii  RCI (ActivePure dodáváme v provedení s produkcí stopového množství O3, ale také s NULOVOU produkcí O3.Rozdíl v těchto řešeních je v pozdějším nástupu účinnosti u RCI bez produkce ozónu. Tento handicap však není podstatný při doporučeném využívání technologie 24/7 (24 hodin denně, 7 dní v týdnu).

 

Princip fungování technologie RCI v buňce ActivePure